Strona główna Strona główna » Aktualności » Aktualność

AUKCJA OBRAZÓW NA XVIII MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BIZNES ŻYWNOŚĆ MEDYCYNA AUTO FLOTA

2015-11-15 13:38

W dniach 3-4 listopada 2015 roku obyły się XVIII Międzynarodowe Targi Biznes Żywność Medycyna Auto Flota.  Podsumowaniem I dnia Targów był uroczysty bankiet, podczas którego przedstawiciele Fundacji Specjał przeprowadzili licytację obrazów. Dochód z aukcji przeznaczony został na pomoc chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Fundacji.

Licytowane były prace n/w autorów:

Mirosław Rusinek

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni profesora Leszka Misiaka.W pracach malarskich łączy tradycje polskiego koloryzmu z nowoczesną, niezwykle dekoracyjną formą. Obrazy artysty charakteryzują się subtelną, pastelową kolorystyką, a kładzione impastem na płótno farby tworzą wyraźną fakturę, sprawiając że całość nabiera dodatkowego, rzeźbiarskiego wymiaru. Obrazy artysty zdobią kolekcje sztuki w kraju i zagranicą.

Wystawione do licytacji prace:

  1. „Abstrakcja” technika olej, płótno
  2. „Przy oknie technika olej, płótno

Jacek Garbaczewski

Urodzony w 1975 r. w Rzeszowie. Absolwent na  wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni wklęsłodruku. Zajmuje się grafiką warsztatową, projektową, malarstwem, rysunkiem. Obecnie mieszka i pracuje w Rzeszowie. Bierze udział w wielu zbiorowych wystawach w całym kraju.

Wystawione do licytacji prace :

„W Hołdzie Jelonkowi na rykowisku”, grafika

Kuchniak Leszek

Urodził się w Żarach. Studia na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. J. Bandury. Ma w swoim dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. w Holandii, USA oraz udział w 76 wystawach zbiorowych (rzeźba, malarstwo, rysunek).

 „Zaczarowane miasteczko wschodu”, akryl, na płótnie.

Jarecki Bogdan

Ukończył studia administracyjne na PRz. Od lat 70 – tych uprawia zawodowo malarstwo sztalugowe. Jest samoukiem, przez lata studiował malarstwo tradycyjne, kopiował dzieła wybitnych autorów zwłaszcza malarzy polskich. W latach 1992 – 1998 współpracował z art. plast. W. Piętalem wykonując interpretacje starego malarstwa i portrety. Prace B. Jareckiego znajdują się w znaczących kolekcjach w kraju i za granicą. B. Jarecki brał udział w wystawach zbiorowych głównie w Rzeszowie i Wiedniu. Urodził się w Rzeszowie, malarz samouk, wystawia w wielu galeriach rzeszowskich.

„Pejzaż zimowy”, olej, płótno

Wróć

fundacjaspecjal.pl © 2011, All rights reserved | Polityka cookies

projekt i realizacja baudesign.pl