Strona główna Strona główna » Aktualności » Aktualność

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI NA RZECZ FUNDACJI SPECJAŁ

2018-11-28 10:35

7 listopada w  G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego  w Jasionce, podczas gali wieczornej XXI Targów Biznes – Żywność - Medycyna - Auto Flota została przeprowadzona aukcja dzieł sztuki wybitnych polskich artystów, z której dochód w całości przekazany zostanie osobom niepełnosprawnym, dyskryminowanym, wykluczonym, jak również ich rodzinom i osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji materialnej. Licytację, przeprowadził znany aukcjoner Wacław Pyra.

Pod młotek przeznaczono 17 prac podarowanych przez wybitnych twórców, których hojność pomoże najuboższym, chorym i potrzebującym, wspieranych przez Fundację Specjał.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które uczestniczyły
w aukcji oraz dla artystów, którzy przeznaczyli swoje prace na rzecz Fundacji Specjał.

Łączna kwota uzyskana z licytacji wyniosła 25 000 zł.

Licytowane były prace:

1.     Beata Topalińska, „Łąka”, olej na płótnie, 80x60 cm

2.     Rafał Olbiński, „Dziewczyna z pawim piórem”, serigrafia sygnowana, 50x70 cm

3.     Rafał Olbiński, „ Kot w niebiosach”, serigrafia sygnowana, 36x53 cm

4.     Rafał Olbiński, „ Kobieta z kontrabasem”, serigrafia sygnowana, 36x49 cm

5.     Leszek Sokół, „ Przetańczyć z tobą chcę całą noc”, olej na płótnie, 92x72 cm

6.     Zdzisław Beksiński, bez tytułu, grafika komputerowa, 57x59 cm

7.     Andrzej Korzec, „Rozgrzane Mury”, olej na płótnie, 43x53cm

8.     Jan Młodożeniec, „Kwadraty”, akwarela, 42x34 cm

9.     Leszek Kuchniak , „Orfeusz i Eurydyka”, olej na desce, 22x59 cm

10.    Paweł Olearka , „Landscape of silence”, fotografia, 100x70 cm

11.    Mirosław Rusinek, „ Tropea”, olej na desce,  80X70 cm

12.    Jakub Ataman, „Oko Cyklopa” ”, olej na płótnie,  70X100 cm

13.    Barbara Hubert, „Spacer”, olej na płótnie, 61x81 cm

14.    Jadwiga Hajduk, „Multiplikacja”, technika akryl na płótnie, 80x70 cm

15.    Piotr Rędziniak, „Akt”, papier czerpany, technika własna, 70x50 cm

16.    Monika Tohl, „Droga do raju”, ceramika

17.    Barbara Olearka , złota sukienka ze skórzanymi wstawkami

Wróć

fundacjaspecjal.pl © 2011, All rights reserved | Polityka cookies

projekt i realizacja baudesign.pl